اخبار

اخبار

برنامه‌های شهرداری تبریز برای ۱۴۰۱

به گزارش خبرنگار اطلاعات - تبریز ، عباس رنجبر در نشست هم‌اندیشی با روسای ادوار گذشته شورای شهر تبریز با بیان اینکه دولت با شهرداری ها رفتار مناسبی ندارد، گفت: یک زمان در قالب یکسان نمودن عوارض حق شهر پرداخت می‌شد حالا وزارت دارایی در حق شهرداری‌ها اجحاف می‌کند.

او ادامه داد: سال قبل دولت ۱۲۰ هزار میلیارد از محل مالیات درآمد داشته است. سه درصد شهرداری‌ها هم ۷۵ هزار میلیارد بود که ۲۷ هزار میلیارد داده شده است.

او با بیان اینکه دولت هر سال سعی میکند وظایف خود را به گردن شهرداری بیاندازد، تصریح کرد: به عنوان مثال قانونی وجود دارد که به غیر از حقوق پرسنل رسمی و … بقیه هزینه های راهنمایی و رانندگی به عهده شهرداری است.

شهردار تبریز با اشاره به اینکه در سه ماه گذشته بر اساس سیاستهای شورای شهر کار کرده ایم، اظهار کرد: برای بازگشایی‌های اصلی بودجه خوبی و بهسازی شهری و اصلاح ساختار وضع موجود بودجه خوبی در نظر داریم.

او اضافه کرد: در حوزه گردشگری برنامه داریم و برای پارک بزرگ چند جلسه برگزار کرده ایم و لایحه آن آماده است. طرح را عوض کرده ایم و سال ۱۴۰۱ عملیات آن شروع شود.

او اعلام کرد: محور دوکمال را به عنوان محور گردشگری بحث خواهیم کرد تا موتور محرکه ای برای توسعه ساخت و ساز و گردشگری شهر داشته باشیم.

او با بیان اینکه شهربازی ائل گلی را از آن محیط خارج می‌کنیم، تاکید کرد: طرح پارک باغشمال را کار کرده‌ایم که لایحه آن این هفته به شورای شهر می رسد و بر این اساس بالای پنج میلیارد تومان درآمد سالانه خواهیم داشت و علاوه بر آن محور غذا شیرینی و بستی تبریز خواهیم کرد.

او تصریح کرد: در بحث شهر هوشمند ما یک فراخوان خواهیم داد تا ۲۰۰ کیلومتر فیبر نوری جهت ایجاد زیرساخت شهر هوشمند در شهر کار شود.

به گفته عباس رنجبر، در این مدت برای هشت سازمان زیرسیستم و سامانه نوشته شده است.

تبلیغات یکتانت - راست - اخبار

 

عضویت در خبرنامه

جدید خبرها و محتوا و پیشنهادات ویژه را در ایمیل خود بخوانید

اطلاعات تبریز

تبريز به گواه تاريخ، شهري با قدمت بيش از چهارهزار ساله مهد تمدن و شهرنشيني و مرکز مبادلات تجاري و بازرگاني در شنالغرب ايران هست. اطلاعات تبریز سعی دارد با شناساندن تبريز به هموطنان در داخل و خارج از کشور، بتواند خدمتي به اين شهر و همشهريانش داشته باشد.

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به اطلاعات تبریز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است. طراحی و تولید توسط web Yazilim