اخبار

اخبار

مرمت و بازسازی طاق‌ها و گنبدهای رهلی بازار تبریز

به‌گزارش خبرنگار مهر، ناصر زواری ظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران ضمن اعلام این خبر گفت: رنگچی بازار مجموعه بازار جهانی تبریز را می‌توان از جمله بخش‌های شناخته شده بازار تاریخی تبریز دانست که علاوه بر شهروندان تبریزی، همواره میزبان گردشگران داخلی و خارجی بوده است.

مدیر پایگاه جهانی بازار تبریز سامان‌دهی و همخوان‌سازی سازه‌های رهلی بازار با معماری تاریخی بازار تبریز را از پروژه‌های مهم میراث فرهنگی استان بیان کرد و گفت: در راستای سامان‌دهی این بخش از بازار جهانی تبریز، عملیات مرمت و پاکسازی طاق‌ها، پایه‌های آجری و عایق‌کاری گنبدها با مشارکت بازاریان شروع شده و تا دروازه خیابان و سامان‌دهی این بخش ادامه خواهد داشت.

زواری اظهار کرد: پایگاه میراث جهانی بازار نیز با تأمین داربست و نظارت فنی سعی در بهبود وضعیت نابسامان بازارچه مذکور دارد که این مهم را با اقداماتی نظیر موافقت با اجرای فاضلاب جدید در بازارچه، پاکسازی، زیباسازی، مرمت و بازسازی و احیای دروازه خیابان در اولویت کاری قرار داده است.

تبلیغات یکتانت - راست - اخبار

 

عضویت در خبرنامه

جدید خبرها و محتوا و پیشنهادات ویژه را در ایمیل خود بخوانید

اطلاعات تبریز

تبريز به گواه تاريخ، شهري با قدمت بيش از چهارهزار ساله مهد تمدن و شهرنشيني و مرکز مبادلات تجاري و بازرگاني در شنالغرب ايران هست. اطلاعات تبریز سعی دارد با شناساندن تبريز به هموطنان در داخل و خارج از کشور، بتواند خدمتي به اين شهر و همشهريانش داشته باشد.

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به اطلاعات تبریز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است. طراحی و تولید توسط web Yazilim